Wywodzimy się z różnych środowisk i mamy przeróżne zawody ,ale łączy nas jedno - zamiłowanie do przyrody oraz pasja łowiecka. I tak jest od wielu lat w naszym kole Łowieckim.


60 – lat istnienia…….Taki właśnie jubileusz obchodzi nasze koło łowieckie w 2015 roku.

Obchody, których program obejmował: mszę św. część oficjalną i biesiadę łowiecką rozpoczęły się 11 września mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Kutnie. Mszę celebrował kapelan naszego koła kś. Prałat Jan Dobrodziej. W homilii zwrócił uwagę na miłość do przyrody będącą inspiracją dla prawdziwych myśliwych. Złożył myśliwym serdeczne życzenia i podziękował za przygotowanie pięknej oprawy jubileuszu, a przybyłym gościom za obecność w tej szczególnej dla naszego koła na wspólnej modlitwie. Wspaniałym uzupełnieniem tej doniosłej chwili była muzyka w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej w Płocku im. M. Kamińskiego oraz poświęcenie ufundowanego przez koło fresku św. Huberta zlokalizowanego w głównej nawie kościoła.


Po uroczystej mszy koledzy myśliwi i zaproszeni goście udali się do sali „PAOLA” , w której odbyła się część oficjalna, a następnie biesiada łowiecka. W spotkaniu udział wzięli myśliwi z rodzinami i zaproszeni goście wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz miasta, powiatu, gmin, władz okręgowych PZŁ, nadleśnictwa i szkół. Witając przybyłych gości Prezes Koła kol. Adam Kumorowski przedstawił zarys powstania i działalności naszego koła. Przypomniał również pamięć o kolegach , którzy odeszli od nas do „krainy wiecznych łowów. Doniosłym momentem uroczystości było wręczenie odznaczeń łowieckich. Przy dźwiękach sygnałów myśliwskich sztandar naszego koła udekorowano Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej. Złote Medale Zasługi Łowieckiej odebrali również koledzy Paweł Gaszewski i Bogdan Przychodzeń.
Okolicznościowe adresy przekazali na ręce Prezesa Koła: Prezydent Miasta Kutna, przedstawiciele powiatu, gmin, nadleśnictwa, szkół i kół łowieckich. Zwieńczeniem części oficjalnej było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o tematyce łowiecko przyrodniczej, występy uczniów szkoły podstawowej w Kaszewach Dolnych oraz ośmioletniego skrzypka Aleksandra Klembalskiego- wnuczka członka koła kol. Tadeusza Karczewskiego.Po części oficjalne uczestnicy spotkania mogli do woli skosztować specjałów kuchni myśliwskiej, doskonałej nalewki i bawić się przy akompaniamencie zespołu muzycznego.
Obwody

 
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony
Koło Łowieckie ŁOŚ - Kutno 2010. Wykorzystywanie materiałów bez zgody właściciela zabronione