Każdy prawy myśliwy uważa za swój obowiązek uczestniczyć w” hubertowinach” czyli w uroczystym polowaniu związanym ze świętem swojego patrona. Wierni tej tradycji myśliwi z naszego Koła Łowieckiego „ ŁOŚ” w Kutnie zebrali się w dniu 8.11.2015r. na zbiorowym polowaniu Hubertowski w Psurzu.
Jak każdego roku w naszym kole łowieckim polowanie rozpoczyna się polową mszą świętą w intencji myśliwych, którą celebrował kapelan naszego koła ksiądz Jan Dobrodziej. Po mszy odbyła się uroczysta odprawa myśliwska, którą przeprowadził Prezes Koła kol. Adam Kumorowski wspólnie z Łowczym koła kol. Pawłem Gaszewskim. Przypomniał myśliwym między innymi zasady bezpieczeństwa na polowaniu zbiorowym. Jednak najważniejsza częścią odprawy było złożenie ślubowania przez nowo wstępującego myśliwego. Swą przygodę myśliwską rozpoczął kol. Adam Ważyński składając w obecności swego opiekuna kol. Sławka Blocha przysięgę myśliwską. Ślubowanie przyjął Prezes Koła kol. Adam Kumorowski. GRATULUJEMY.
Po rozlosowaniu karek stanowiskowych udaliśmy się na polowanie, w którym udział wzięło 16 członków naszego koła i 2 zaproszonych gości.
Polowanie zakończono uroczystym pokotem z zachowaniem i poszanowaniem tradycji i zwyczajów łowieckich oddając hołd pozyskanej zwierzynie. Św. Hubert był dla nas łaskawy i dał nam pokot na , którym leżał: lis, 8 zajęcy i 3 koguty. Prowadzący ogłosił, iż królami polowania hubertowskiego zostali koledzy: Łukasz Borkowski i Michał Śmigielski, którzy zostali uhonorowani stosownymi medalami Na zakończenie polowania kol. Rafał Kaczorkiewicz odegrał sygnały lis, zając i bażant na rozkładzie.
Po uroczystym pokocie i zakończeniu polowania udaliśmy się w koleżeńskiej atmosferze do naszej „Łowczówki” na gorący posiłek, oraz przy aktywnym udziale nowo przyjętego kolegi i królów
polowania na tzw. „ostatni miot”. Kilka zdjęć upamiętni te miłe i niezapomniane chwile.


Obwody

 
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony
Koło Łowieckie ŁOŚ - Kutno 2010. Wykorzystywanie materiałów bez zgody właściciela zabronione