W naszym kole łowieckim są tacy koledzy, którym polowanie na lisy z ułożonymi psami sprawia największą radość i zadowolenie. Takimi zapalenicami są koledzy Henryk Czekalski z synem Tomaszem.

Od lat przy każdej nadążającej się okazji i podczas rozmów w gronie kolegów poruszali potrzebę wybudowania sztucznej nory w naszym łowisku. W tym sezonie dopięli swego i ich pomysł doczekał się realizacji, W obwodzie nr. 16 na polu jednego z rolników sympatyka łowiectwa, który rozumie potrzebę skutecznej eliminacji drapieżników z naszych pól i lasów powstała pierwsza w naszych obwodach - sztuczna nora.

Niezbędne materiały do budowy sfinansowane zostały z budżetu koła, natomiast samą budową zajęli się pomysłodawcy koledzy Henryk i Tomasz Czekalscy oraz Gospodarz koła kol. Tadeusz Karczewski, który zorganizował transport materiałów i sfinansował pracę koparki. Przebieg budowy, efekty ich pracy i zaangażowanie można ocenić na zdjęciach poniżej.

Za wkład pracy i zaangażowanie należą się kolegom słowa uznania i podziękowania . Tak trzymać koledzy- Darz bór.
Sprzęt gotowy miejsce wybrane - czas rozpocząć wykopy. Pracami kieruje Gospodarz koła kol. Tadeusz Karczewski.Bez pomocy sprzętu - ani ruszMateriały na budowę przyjechały - czas na rozładunek kol. Henryk Czekalski oczekuje pomocy.Układanie sztucznej nory w gotowy wykopie.Ostatnie poprawki kol. Henryk i Tomasz Czekalscy.Łowczy koła kol. Paweł Gaszewski z zaciekawieniem przygląda się budowie - co Ci Czekalscy wymyślili.Połączenia rur uszczelnione i całość została wypoziomowana.Szeroki uśmiech na twarzy Prezesa koła kol. Adama Kumorowskiego / w środku/ świadczy dobitnie, że zarówno sam pomysł jak i wykonanie sztucznej nory bardzo mu się podoba.Kol. Henryk Czekalski - zmęczony ale zadowolony z efektów swej pracy.Prace zakończone - zasypujemy.wejście do sztucznej nory.Pozostaję tylko cierpliwie czekać kiedy nora zostanie zasiedlona prze lisy.Lisy w naszych obwodach nie mają lekko gdy w teren wyruszają Czekalscy. Życzymy kolegom aby sztuczna nora przynosiła wiele łowieckich emocji i była równie skuteczna jak Wasze polowania na lisy na stogach. Tak trzymać - Darz bór koledzy.
Obwody

 
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony
Koło Łowieckie ŁOŚ - Kutno 2010. Wykorzystywanie materiałów bez zgody właściciela zabronione