Most na rzece Bzurze w Łękach Kościelnych odbudowany !
Zarząd Koła podjąl decyzję o odbudowaniu nadpalonego "czerwonego " mostu w naszym obwodzie nr.17 w Łękach Kościelnych. Decyzja była trudna, bo zniszczenia w konstrukcji mostu były znaczne, a co się z tym wiąże naprawa nie łatwa i koszty finansowe nie małe.
Z pomocą Gminy Krzyżanów i Nadleśnictwa Kutno członkowie naszego koła przystapili w dniu 1 maja br. do robót
rozbiórkowych, a następnie do odbudowy jednego przęsła mostu.
Zaangażowenie kolegów jak również odpowiedni podział poszczególnych robót spowodował, iż prace prowadzone były w sposób bezpieczny i posuwały się sprawnie.
Koordynacją prac zajęli się: Prezs Koła Kol. Adam Kumorowski i Łowczy Kol. Paweł Gaszewski , natomiast nad stroną techniczną i bezpieczeństwem czuwał gospodarz koła Kol. Tadeusz Karczewski.
Po zakończeniu wszystkich prac remontowych most na rzece Bzurze został pomalowany na czerwony kolor i jest to nawiązanie do jego historii sprzed lat, gdyż na taki właśnie kolor został wiele lat temu pomalowany.
Usuneliśmy równiez zator spowodowany przwróceniem się starej topoli w koryto rzeki. W godzinch popołudniowych wszystkie prace zostały zakończone, i choć zmęczenie dało znać o sobie na naszych twarzach
widać było duże zadowolenie bo " odwaliliśmy kawał dobrej roboty".
Obwody

 
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony
Koło Łowieckie ŁOŚ - Kutno 2010. Wykorzystywanie materiałów bez zgody właściciela zabronione