W dniu 16 grudnia br. odbyła się w Kutnie miejska Wigilia. Rozpoczęła się inwazją Mikołajów, którzy przeszli od kościoła św. Wawrzyńca ulicą Królewską pod miejski Ratusz.
Prezydent Miasta Zbigniew Burzyński życzył wszystkim mieszkańcom ciepłych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Dużym zainteresowaniem mieszkańców a przede wszystkim najmłodszych cieszyła się szopka bożonarodzeniowa z rzeźbami kutnowskich artystów i żywymi zwierzętami.
Dzieci chętnie fotografowały się z Mikołajem jak również ze szczudlarzami w wymyślnych strojach aniołów i innych postaci.
Na scenie pod Ratuszem odbyły się finałowe koncerty Kutnowskiego Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych. Zagrał również i zatańczył Zespól Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.
Na rynku przed Ratuszem rozdawane zostały darmowe posiłki między innymi była zupa grzybowa, barszcz z uszkami, kapusta z grochem i śledź.
Koło Łowieckie „Łoś” w Kutnie od lat uczestniczy w takich miejskich spotkaniach przygotowując we własnym zakresie stosowne posiłki.
W tym roku ugotowana został zupa grzybowa i czerwony barszcz z uszkami.
Rozdawane przez członków koła posiłki z kuchni polowej smakowały wszystkim i cieszyły się dużym zainteresowaniem kutnian. Podczas trwania Wigilii wydaliśmy 700 porcji. Atrakcją był również sam widok naszej kuchni polowej i pięknie odrestaurowanego „UAZA”.
Na zdjęciach miejska Wigilia w Kutnie oraz członkowie koła łowieckiego „ŁOŚ” wraz z rodzinami podczas rozdawania posiłków.Obwody

 
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony
Koło Łowieckie ŁOŚ - Kutno 2010. Wykorzystywanie materiałów bez zgody właściciela zabronione