Przykładem wspaniałej tradycji łowieckiej jest polowanie wigilijne - to tradycja stara i mocno zakorzeniona wśród myśliwskiej braci. Łowy wigilie nie trwają długo, by w tym dniu wygospodarować czas aby przy ognisku w świątecznej atmosferze połamać się opłatkiem, złożyć świąteczne życzenia, dokonać posumowania przeżyć mijającego roku i utrwalić przyjaźnie. Była również okazja do wspomnień i zadumy o tych kolegach, którzy odeszli do krainy wiecznych łowów. Natomiast żyjący przebaczyli sobie wzajemne urazy, bo przecież takim zwykły śmiertelnikom trochę się w roku uzbierało.
W niedzielą w dniu 21.12.2014r odbyło się w naszym kole tradycyjne polowanie wigilijne. Na zbiórce przed naszą siedzibą w Psurzu stawiło się 19 myśliwych oraz kilkunastu naganiaczy. Polowanie prowadził Prezes Koła kol. Adam Kumorowski wspólnie z Gospodarzem Koła kol. Tadeuszem Karczewskim. Sygnały myśliwskie / Powitanie, Apel na łowy, Posiłek / zagrał kol. Rafał Kaczorkiewicz
Pokot raczej skromny, a królem polowania został zaproszony myśliwy kol. Krzysztof Bolimowski, który otrzymał okolicznościowy medal. Przy tej okazji Łowczy Koła kol. Paweł Gaszewski wręczył medale królom z poprzedniego polowania kol. kol. Wojciechowi Damieszko i Tadeuszowi Kowalewskiemu. Po zakończeniu polowania Prezes Koła kol. Adam Kumorowski w imieniu Zarządu Koła i swoim złożył myśliwym i ich rodzinom życzenia szczęśliwych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności sukcesów tych łowieckich również w nadchodzącym Nowym Roku. Tradycyjnie mszę świętą celebrował kapelan naszego koła ksiądz Prałat Jan Dobrodziej.
A jak było zobacz galerię.

Obwody

 
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony
Koło Łowieckie ŁOŚ - Kutno 2010. Wykorzystywanie materiałów bez zgody właściciela zabronione